Kahramanmaraş’tan Şanlıurfa’ya 1 Mayıs İşçi Bayramı’na katılmak için gelen işçilerin bulunduğu otobüs devrildi. Kazada 5 işçi hayatını kaybetti, 15 işçi yaralandı.

Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinden, 1 Mayıs kutlamalarına katılmak üzere Şanlıurfa’ya giden sağlık çalışanlarını taşıyan minibüs, sürücüsünün kontrolünden çıkıp, devrildi. Kazada 5 işçi hayatını kaybetti, 15 işçi yaralandı.

İŞÇİLERİ TAŞIYAN OTOBÜS VE TIR ÇARPIŞTI

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamalarına katılmak üzere Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinden Şanlıurfa’ya giden işçileri taşıyan otobüs Birecik-Suruç karayolunda TIR ile çarpıştı. Kazada 5 işçi hayatını kaybetti, 15 işçi yaralandı.

ÇOK SAYIDA EKİP SEVK EDİLDİ

Saat 09.00 sıralarında Birecik- Şanlıurfa otoyolunda meydana gelen kazanın ardından bölgeye çok sayıda sağlık, jandarma ve kurtarma ekibi sevk edildi.

ÖZ BÜRO İŞ ÜYELERİNİ TAŞIYORDU

Kaza yapan midibüsün 1 Mayıs kutlamasına giden Öz Büro İş Sendikası üyelerini taşıdığı öğrenildi. Sendika üyeleri 8 araçlık konvoyla yola çıkmıştı.

1 MAYIS KUTLAMALARI İPTAL

Hak-İş ve Memur-Sen’in Şanlıurfa’daki 1 Mayıs kutlamaları kaza nedeniyle yarıda kesilerek iptal edildi.

Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın ve Hak-İş Genel Başkanı Arslan, kazada yaralananları hastanede ziyaret etmek için alandan ayrıldı.

1 mayıs İşçi marşını kim yazdı? 1 marşı sözleri1 Mayıs İşçi Marşını Kim Yazdı? 1 Mayıs İşçi Marşı Sözleri

Kaynak: İHA

Bu alana reklam verebilirsiniz!